BEOGRAD. Druga svečana sednica Art Parlamenta, ovoga puta pod pokroviteljstvom Privredne komore Srbije, održaće se u ponedeljak 17. oktobra 2016. u 20h u galeriji Progres, pod nazivom RIDE THE WAVE, a podržavajući umetnost u biznisu, na talasu novog trenda sharing ekonomije.
Eminentna lica iz sveta novinarstva, CSR delovanja i biznisa, Veran Matić i Živorad Vasić, stručnjaci iz HR oblasti, umetnosti i nauke: Aleksandar Hangimana, Natalia Ristović Kaydalova i Dr Vanja Ković - pojasniće značaj društvene odgovornosti unutar i izvan kompanija.
Spoznaće se kako umetnost može da podrži poslovanje kroz njen kulturološki, naučni, estetski, tržišni, pa i humani aspekt primene u korporativnom biznisu.
Sharing ekonomija, koja ne uslovljava korisnike na kupovinu, izvesno je pogodan model za prisustvo vrhunske umetnosti u radnom okruženju. Kompanije tako mogu da korisite vredna umetnička dela, a da ne odvajaju sredstva za direktnu investiciju kupovine. Umesto kolekcije, koju bi stručna lica oformila za neku kompaniju, u konačnom smislu, Art parlament, HR metodama, radi na maksimalnoj personalizaciji dela i izbora dela, koja po karakteru, senzibilitetu i ukusu, odgovaraju upravo određenim osobama u kompanijama, sve na određen rok i prilagodljivo shodno internim promenama.
Za vreme panel diskusije biće otvorena i izložba slika i skulptura naših savremenih slikara i vajara, koji se nisu libili da doprinesu biznisu nudeći svoja dela u poslovne prostorije kompanija, na jedan za njih interesantan način, kroz model ShareArt. Domaćini svečanosti Crowne Plaza i galerija Progres, na panelu i otvaranju izložbe, će ugostiti ljubitelje savremene umetnosti i predstavnike kompanija, a u delima velikih formata: Zorana Grebenarovića, Nikole Žigona, Duška Jovića, Gale Čaki, Branka Miškovića i Gordane Tomić, šira javnost će moći da uživa sve do 30. oktobra 2016. Izlagačima se pridružila i art galerija Canvas, koja prepoznaje značaj umetnosti po građane i poslovni svet upravo delovanjem i iz prostora njihovog radnog ambijenta.
Ovu inicijativu pokrenuo je Art Parlament, na čijem je čelu slikarka Gordana Tomić, koja nam pojašnjava: "Sharing art je za ljude novog doba i moderne kompanije. One koji znaju vrednost i moć savremene umetnosti, koji vode računa o motivacji i potrebi svog zaposlenog, one koji žele da u prostor unesu i nešto vredno i originalno, ne samo osnovna sredstva za rad, nego da se čovek može sa tim kulturološki i intelektualno poistoveti, osetiti da je to firma uradila upravo za njega – njih vidimo kao partnere u našim projektima. Oni se uzdaju u snage našeg tima, kompletno intervjuisanje prođe jednostavno, ali bude veoma zanimljivo, emotivno i inspirativno. Nekada slikamo “panoe raspoloženja”, koji su manje vrednosti, ali su ipak lakše uklopivi u timske prostore, kancelarije tehničke podrške ili računovodstva – a za one umetnike koje inspirišu upravo ljudi, to je najlepši deo posla."
Tržišno osvešćeni umetnici koji osećaju ideju sharing ekonomije bliskom i ne teže isključivo prodaji dela, bez obzira na godine i pravac, a kojima su profesionalni Art parlament modeli uklopivi kao jedan segment njihovog ukupnog plasmana, ohrabreni su da svojim delima upotpune prvu srpsku poslovnu Artoteku – a zaposlenima u kompanijama, na najbolji način, pomognu u efikasnosti i motivaciji tokom njihovog radnog dana.
Izvor: B92 |