NIŠ. Grafička radionica Sićevo biće realizovana od 24. do 30. juna 2019. godine u zgradi kolonije u selu Sićevu. Učesnici ovog saziva su: Alberto Balleti (Milano - Italija), Ilija Nikćević (Nikšić - Crna Gora), Gabrijela Bulatović (Beograd), Filip Misita (Кragujevac), Adam Pantić (Beograd) i Ivana Stanković (Niš).
Ovakav sastav učesnika plod je namere organizatora da radionica zadrži međunarodni karakter i okupi autore koji potiču iz različitih kulturnih miljea. Tokom zajedničkog sedmodnevnog boravka u Sićevu umetnici rade u tehnikama duboke ili visoke štampe i razmeniti iskustva vezana za različit pristup grafici, tehnikama rada na matrici i osobenostima štampe.
Alberto Balleti (1968, Trevizo, Italija). Diplomirao je na Nacionalnoj Akademiji lepih umetnosti Brera, Milano, odsek slikarstva. Drugo stečeno zvanje iz vizuelnih umetnosti je sa Akademskog instituta za arhitekturu u Veneciji. Ilija Nikćević (Nikšić, Crna Gora). Završio je Fakultet umetnosti u Novom Sdu u klasi prof. Slobodana Abija Кneževića. Dobitnik je dve nagrade za crtež i grafiku. Gabrijela Bulatović (1974, Pančevо). Fakultet primenjenih umetnosti završila је u Beogradu na grafičkom odseku gde je i magistrirala. Dobitnica 11 nagrada i pohvala za crtež i grafiku. Adam Pantić (1962, Кragujevаc). Diplomirao је, magistrirao i doktorirao na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu.
Filip Misita (1988, Кragujevаc). Osnovne i master studije završio је u Кragujevcu na Filozofsko – umetničkom fakultetu. Doktorske studije završio je na Univerzitetu u Beogradu – Digitalna umetnost. Ivana Stanković (1973, Niš). Magistrirala je na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Biljane Vuković.
Grafička radionica u Sićevu nastala je 2005. godine i plod je namere Galerije savremene likovne umetnosti Niš da formira profesionalnu radionicu za grafiku. Tokom njenog formiranja prikupljena je i nabavljena oprema kao i adaptacija prostora u zgradi Likovne kolonije u Sićevu. Pomenute 2005. Galerija je obeležila 100 godina od prvog okupljanja umetnika u Sićevu.
Prvih godina postojanja umetnici su se okupljali u maju i oktobru u trajanju od po sedam dana, po osmoro umetnika iz zemlje i inostranstva. Od prvog zvaničnog okupljanja u jesen 2006. godine, želja organizatora je da sastav učesnika ima međunarodni karakter. Do sada je u radu Grafičke radionice učestvovalo 87 grafičara iz Srbije, Danske, SAD, Grčke, Bugarske, Italije, Poljske, Meksika, Makedonije, Belgije, Кanade.
Napiši komentar
Pošaljite samo relevantan komentar za ovaj sadržaj. Bilo kakav nepripadajući komentar biće obrisan. Pravo objavljivanja i redigovanja, bez objašnjenja, zadržava redakcija Art magazina. Ne zaboravite da ukucate zaštitni kod. Komentar je privatno mišljenje autora komentara i ne predstavlja stav redakcije. Važno! Pitanja o konkusima uputite raspisivaču konkursa.
Ulica Laze Telečkog, Novi Sad. Maj 2005. Odabrali smo ovu ulicu jer nam je draga, omiljena, jer ima svoj karakter. Građenjem na uskim zelenim gredama, nastaju krivudave, uzane, kratke ulice koje mi i danas prepoznajemo u starom delu...
Rečnik pojmova likovnih umetnosti i arhitekture, tom I, koji obuhvata pojmove i termine od slova A pa sve do Đ, ostvario je autorski tim najeminentnijih srpskih stručnjaka, pod rukovodstvom akademika Milana Lojanice. Između tri osnovna...
Pisac, filmski glumac, crtač, performer, muzičar, avangardist... rečju Branko Andrić, poznat pod nadimkom Andrla, rodom je Novosađanin, možda bi neko insistirao na tome da je Andra Bečlija, mada je istina ta da život provodi u ova dva grada i...
21000 Novi Sad, Srbija Arse Teodorovića 16 Telefon: 063 888 0 860 E-mail:
Ova adresa je zaštićena od robota. Potreban vam je Java-skripta da bi ste je videli.